Основните принципи на лосарството

Основните принципи на лосарството

Основните принципи на лосарството

Blog Article



Страни, които не са имали място на винената карта на континента преди години, днес разширяват производството си

Целта на курса основи на овощарството е да се дадат на студентите основни познания относно морфологичните и биологични особености на отглежданите у нас овощни растения, особеностите в плододаването им, специфичните им изисквания към екологичните условия, за размножаването им ... Технологии в овощарството

Белите вина имат комплексен аромат, доминиран от цитрусови плодове и нюанси на билки, зелена трева и диви цветя.

Гроздето е сред онези растения, които трябва да се поливат много внимателно. Прекомерната влажност не му се отразява добре, защото потиска растежа на корените и може да причини тяхното загниване.

Нарачајте го овој број или најавете се за да ја прочитате целата статија.

От лекциите и упражненията по овощарство студентите получават необходимите знания за овощарството като подотрасъл на растениевъдството, което осигурява относително голям дял от общата продукция в отрасъла.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Развојот на лозарството кај нас може да се подели на два периода: период пред појава на филоксерата и период по филоксерата. Во првиот период лозите се одгледувале на сопствен корен, со нискостеблени лозарство системи и без конструкција. Во овој период најзастапени биле сортите: станушина, беглерка, охридско бело, охридско црно, лисичина, пловдина и др.

Дисциплината Помология запознава студентите с районираните и перспективните български и чуждестранни сортове, определени за създаване на нови овощни насаждения в нашата страна.

Ако се захванете с отглеждането, до тригодишна възраст на растението е необходимо да правите ежегодно пресаждане от по-малък в по-голям съд.

Лозата вирее успешно както на равнинен терен, така и по склонове и хълмове с различен наклон. При равнинен обаче се развива по-буйно и дава повече грозде, но с по-ниско качество. От друга страна, засаждането по хълмове е практика още от дълбока древност и се препоръчва, защото гроздето на такъв терен е по-висококачествено, а плододаването е по-равномерно. По хълмовете лозята се огрява по-продължително, температурите са по-подходящи, а слънчевите лъчи достигат повърхността на почвата под ъгъл, близък до правия.

Това би трябвало да се нарече декоративно лозарство, казва специалистът

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

На много младите лозови растения им е необходима много рохкава почва, за да развият мощна коренова система.

Report this page